Tipo90 Güncel Giriş

+90 530 716 89 14

[email protected]tipo90.com

Mahalle bayisi paramı ödemedi

parami alamiyorum

Mahalle bayisi paramı ödemedi

Bu sorun tipo90 sitesinin direk olarak muhatap olmak zorunda olduğu bir konu değil. Aslında hiç değil. Siz tipo90 severleri bazı önemli konularda bilgilendirmek için böyle bir makale hazırlamak zorunluluğu hissettik.

İnternet Cafe’de oyun oynadım ama par amı alamadım !

Bu ve benzeri başlıklar altında yüzlerce binlerce mail aldık. Whatsapp üzerinden şikayetler aldık. Elimizden geldiğince müşteri temsilcilerimiz sizlere yardımcı olmaya çalışıyor ama ne yazık ki yeterli olamıyoruz. Olmamız da mümkün değil. Tipo90 sitesinin Türkiye genelin de 1 milyon dan fazla üyesi var. Bu rakam size abartılı gelebilir ama yazımızın devamın da abartılı bir rakam olmadığını anlayabilirsiniz. Lütfen sıkılmadan etmeden bu makalemizi sonuna kadar okuyunuz ve Tipo90 sitesi hakkında hiç duymadığınız yada duyduğunuz ama yanlış bildiğiniz konuların aslında ne kadar da değişik bilgilere ihtiyaç duyulması gerektiğini anlayın.

Bir çok oyun sever daha oyun oynadığı yada oynamak istediği siteyi tanımadan etmeden para yatırabiliyor. En büyük sorun burada başlıyor. Ne tipo90 ne de bir başka oyun sitesine asla tanımadan etmeden o site hakkında detaylı bilgi sahibi olmadan yükleme yapmayınız. Şayet bu şekilde araştırma yapmadan her hangi bir siteye yatırım yaparsanız sonrasın da google.com üzerinden xxx siteye para yatırdım ama paramı alamadım diye arama yapmak zorunda kalırsınız. Lakin arama yapsanız da ne yazık ki sorunuzu çözecek birilerini bulamazsınız. Bu konuda yapacağınız tüm arayışlar ne yazık ki boşa çıkacaktır. Durum böyle iken makalemizin içerisin de neden paranızı alamadınız, paranızı vermeyen kim, tipo90 ana sitesi ile bağı ne, paranızın tipo90 sitesiniz ile bir alakası var mı yok mu anlayacaksınız

Örnekle gidelim; Diyarbakır da bir oyun sever tipo90 sitesine üye olmak için kendine bir bayi arar. Yada bayi oyuncu arar ve ulaşır. Kimileriniz neden örnek verirken Diyarbakır yerine başak bir şehir bulamadınız mı diyebilirsiniz. Yozgat olsun , şehir çok önemli değil. Neyse Bir bayi üzerinden üye olan bu kişi para yatırırken bu kişiye yatırım yapıyor ve sonrasın bu kişinin himayesi altın da oyunlarını oynuyor. Peki para yatırdığın kişi kazandığın da kazancını ödemek zorun da değil mi. Evet zorunda . Aslında bunu bu kişiler de biliyor ama  ne yazık ki parasını alamadığın da bir umut ile google üzerinden arama yaparak tipo90 ana bayisi diye aratıp muhatap bir site görmek istiyor. İşte ne yazık ki böyle bir site yok.

Herkes bayidir ve kendi bayilikleri üzerinden üyelere edinerek kazanç sağlamaya çalışır. Hangi şehir olursa olsun hangi bayi olursa olsun bu bayilerin sizin kazancınızı ödemek zorunda olduğunu unutmayın. Zorunlu derken bayi size ödeme yapmıyorum diyebilir. Bir ok mazeret de gösterebilir.

Bu mazeretlerden en başta geleni de ana bayim sizin oyunlarını uygun bulmadı ve oyunlarınızı yada üyeliğinizi geçersiz saydı. Bu yüzden size ödeme yapamıyoruz. Ana bayi kim arkadaş bu ana bayi nedir kimdir ne yer ne içer. Yok böyle bir bayii bunlar tamamen ödeme yapmamak için uydurulmuş mazeretler. Sizin bayiniz sizin para yatırdığınız kişidir. Tüm üyelik hareketlerinizden bayiniz sorumludur. Siz kaybettiğiniz de kaybettiğiniz parayı yemesini biliyorsa siz kazandığınız da da sizin yemeniz için kazancınızı ödemek zorunda olan bu bayileri iyi biliniz iyi tanıyınız. Kimlerden oyun oynadığınızı bilmeden yapacağınız tüm yatırımların karşılığını alamayacağınızı bilmelisiniz.

Bu yüzden ısrarla bir mahalle bayisinden oyun oynamak istiyorsanız iyi analiz etmeniz gerekiyor bayinizi. Biz burada tüm bayiler için aynı şeyi söylemiyoruz. Biliyoruz ki işini çok iyi yapan mahalle bayileri var. Hatta bizim alt bayimiz olan ama müşteri ödemesini kendi yapmak isteyen bir çok bayi var. Bu bayiler bir yerde yanlış yaptığın da bizim haberimiz olmaz. Şöyle bir örnekle devam edelim . Sivas da bir bayimiz kapı komşusu halile üyelik açmış ve hasan kazanmış bayi parasını vermiyor. Biz bundan haberdar olamayız. Olabilir ama nasıl olabiliriz. Hasan google üzerinden bize bir şekilde ulaşır ve derdini anlatır bizde Hasan’ın üyeliğine bakarız bizim bayilerimiz arasından birimi bu üyeliği açmış . Eğer bizim bayimiz ise bu bayiye ulaşır ve neden ödeme yapmadığını sorarız ve ödemesinin gönderilmesi için zaman tanırız.

Ama ne yazık ki Türkiye‘de bayilik yapan yada internet üzerinden online oyun oynatan tüm tipo90 bayilerinin ana bayisi biz değiliz.

Bu tarz şikayetler genel olarak Antalya Alanya bölgesinden sıkça geliyor. Tipo90 Alanya bayilerine sesleniyoruz. Üyelerinizin kazançlarını ödeyiniz !

Umarız sizler için açıklayıcı bir makale olmuştur. 

“Mahalle bayisi paramı ödemedi” için 2 cevap

 1. Yalan dolan hikayeler avatarı
  Yalan dolan hikayeler

  Ya mahalle bayisinden bir daha oyun oynarmıyım ben ya. Eğer oynarsam namerdim. Arkadaşlar 6 ay para kaybettim. Bir kere olsun çekim yapmadım. Ya kazanmadım mı tabiki kazandım ama pazartesiye kadar paranıın anasını ağlattım. Adama parayı peşin veriyorum diyorum ki arkadaş ben peşin ödeme yapıcam ama kazanınca da istediğim an çekim yapmak istiyorum . Pazartesi cuma pazar anlamam ben . Yok diyor biz paraları salı günü alıyoruz bu yüzden ödemelerimiz de salı günü oluyor . Kızıyorum ama sonra yine oynuyorum lanet olsun alışkanlık işte. Neyse 6 ay ödeme yap yap yap yaklaşık 700-800 bin tl ödeme yaptım belki size inanması zor ama emin olun rakamı az demiş ama çok dememişimdir. Haftalardan birin de hatta 1 ay önce yaşanmış bir mevzu yeni yani bir olay 89 bin tl para vardı hesabım da 85 çek 4 bin kalsın dedim pazartesi günü saat 9 da . Tamam dedi ve çekti evet çekti paramı pazartesi gece 12 de paramı çekti. Yarın akşam saatlerin de paranı getireceğim abi dedi ve iyi geceler diyerek mesajlaşmamızı sonlandırdı. Bekledim bende güzel konuşunca , dedim tamam 85 bini yarın alacağız. Tabi haliyle herkesin kendine göre sorunları var. Bende yarın gelecek olan 85 bin tl ile ne yapacağımı hangi anlık sıkıntımı gidereceğime dair düşüncelere daldım derken uyumuşum. Sabah oldu akşam oldu . zaman hızlı ilerliyor. Akşam arama yaptım cevap yok mesaj atıyorum cevap yok. geceye kadar yazdım ettim ama cevap yok. Sonra artık uyumak zorundayım ve uyudum. Sabah olduğun da bir baktım bir mesaj abi karakoldayım seni arayacağım. Hal böyle iken biz mesaj da atamıyoruz arama da yapamıyoruz. Salı gelecekti para oldu mu cuma . E bir baktım cuma geldi saat 8 -9 civarları . Dedim kardeşim kazancım nerde. Demez mi abi paraları topladım tam sana doğru geliyordum kapkaççı yolda önümü kesti kavga gürültü derken polis geldi ve aldı bizi. Üzerimde neden bu kadar para var diye de beni de sorguladı tabi ben bişi demedim ama telefonumu incelediler ve bu işle uğraştığımı anladılar. Ama sen merak etme senin mesajlarını sildim abi. Senin için hiç bir sıkıntı yok ama bir kaç kişinin silmemiştim onların da numaralarını not aldılar ama ne olur ne biter bilmiyor. Cuma günü savcıya çıktım ve serbest bıraktılar mahkeme olacak bakalım abi. Paralara da savcı el koydu nereden kazandığıma bakacaklarmış falan dedi. Haydi buyrun şimdi. İnansak mı inanmasak mı … 🙂 Yahu arkadaş 89 bin tl parayı vermemek için yazdığın bu hikayeyi biraz geliştirsen zaman harcasan bu hikaye senaryo işine belki de başka sektör de parayı daha iyi bulacaksın. İşte böyle arkadaşlar. Umarım sizin de başınıza buna benzer bir olay gelmilştir. Lütfen gelmişse anlatın da bir saf ben değilmişim diyim 🙂

  Sonrasın da tipo90 üyeliğimi internet üzerinden açtım ve sorunsuz bir şekilde şuan oyunlarımı oynuyorum. Ne güzel kayıpsa kayıp kazançsa kazanç .

  1. admin avatarı

   Film gibi anlatmışızsınız 🙂 Kusura bakmayın gülüyorum ama bilgisayarın başında geriye yaslanıp dikkatlice okudum ve hiç sıkılmadım. böylesi üzücü bir olayı bile espirili anlatıyor olmanız bu dünyada hiç bir şey için çok fazla üzülmemek gerektiğini anladığınızı gösteriyor. umarım bundan sonra bu tarz sorunlar ile karşılaşmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Romania W Smith

We carry out any projects with our
hearts and are not afraid
of difficulties!